Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

Első Kézdis Négytusa Atlétikai Verseny helyezettjei

 

Versenyszámok: Magasugrás, 60 m-es síkfutás, távolugrás, kislabdadobás

(A végeredményt az egyes versenyszámokban elért helyezések összpontszáma döntötte el.)

 

Lányok:

1. Fehér Leona

2. Muszela Emma

3. Jurnyik Boróka

4-6. (holtversenyben)

     Fehér Loretta

     Koppányi Laura

     Isaacs Sára

 

Fiúk:

1. Kuczmog Krisztián

2. Mező László

3. Koppányi Levente

4. Tóth Dávid

5. Léka Krisztián

6. Pázmándi Lóránt

 

Minden résztvevőnek gratulálunk! Jó kis verseny volt! J

Iskolánk tanulói idén már három matematika versenyen vettek részt: a Zrínyi Matematikaverseny, Kenguru Matematikaverseny és első alkalommal a Medve Matematikaverseny. A Zrínyi versenyen 30, a Kenguru versenyen 30, a Medve versenyen pedig 13 tanuló vett részt. Kis létszámok ellenére szép eredményeket értek el tanulóink.

 A Zrínyi verseny legeredményesebb tanulója Varga Benedek, 2. osztályos tanuló lett (felkészítő tanára: Dudaskó Zoltánné). Valamint Kiripovszki Anna, 4. osztályos tanuló (felkészítő tanár: Orosz Ágnes).

  A Kenguru versenyen a legjobb eredményt szintén Varga Benedek érte el. Megyei 7. helyezett lett.

 Idén első alkalommal vettünk részt a Medve Matematikaversenyen, amit a pesti Gellért hegyen rendeztek meg. 4000 résztvevője volt a versenynek. Itt is szép eredménnyel zártunk. A legjobb csapat: Fehér Leona, Kiss Dorina és Pázmándi Lóránt alkotta csapat lett, akik arany fokozatot értek el. Az 575 indulóból 88. helyezést értek el. Természetesen a többieknek is gratulálunk. Köszönet a felkészítő tanároknak.

 

 

 

 

 

 

 

Ki mit tud?  2018. február  24.

Vers- és mesemondó kategória

  1. helyezett:   Fazekas Janka, Pázmándi Kata, Vázsonyi Hanna
  2.                      Hajdú Hanna,  Jurnyik Zdenkó
  3.                      Borbély Norbert

Különdíjasok: Kasziba Szabolcs, Lang Benedek, Virághalmi Kitti, Kiripovszki Anna és  1. osztályosok szavalócsapata

Ének kategória

  1. Fehér Leona, Vázsonyi Dorina (Kutassy Bálint)
  2. Mecs-Földházi Flóra
  3. Gödri Viktória, Koppányi Laura

Hangszeres zene kategória

  1. Áprily Zétény
  2. Benke Domonkos
  3. Szabó Eszter

Különdíjasok: Tóth Viktória, Varga Benedek

Tánc kategória

  1. Szabó Petra, Szabó Eszter, Hosszú Hanna
  2. Pretsner Lotti, Jurnyik Zorka
  3. Áprily Zille, Hajdú Hanna, Virághalmi Kitti

Különdíjasok:  Hosszú Hanna, Szabó Eszter és a 4. osztályosok tánccsoportja

 

 

 

Reformkori vetélkedő  Tarján 2017.03.07.

 

Iskola

Pontszám

Helyezés

1.

Gyermely/1.

145,5

7.

2.

Tb. Árpád 7.

143,5

8.

3.

Tarján 7.

172,6

2.

4.

Gyermely/2.

12,75

10.

5.

Tarján 8.

162,1

4.

6.

Tb. Árpád 8./1

151,5

6.

7.

Szomor

175

1.

8.

Tb. Váci

158,5

5.

9.

Tb. Árpád 8/2

137

9.

10.

Tb. Kodály

166

3.

Csapattagok: Jurnyik Boróka, Muszela Emma,

                      Terplán András, Tóth Gréta

Felkészítő tanár: Tóth Ilona

Segítők: Sztaskó Andrea, Varga Anikó

p3070006.jpg

KÖSZÖNÖM, HOGY IDŐT, ENERGIÁT FEKTETTETEK A FELKÉSZÜLÉSBE ÉS

 ISMÉT „ÖREGBÍTETTÉTEK”  ISKOLÁNK HÍRNEVÉT!  GRATULÁLOK!        

                                                                                        Marika néni

 

 

 

 

Versenyek

Az iskolában helyi versenyeket szerveztünk, illetve területi versenyeken, országos versenyeken vettünk részt. 

Az alábbi versenyeket szerveztük illetve vettek rész tanulóink:

Verseny megnevezése

Évfolyam

Felkészítő tanár

Megjegyzések

Közlekedési verseny

1-2.

Orosz Attila

A rendelkezésünkre álló eszközökkel, közlekedésbizt. nev.

Aszfaltrajz verseny

1-8.

Varga Anikó

114 fő vett részt, csapatverseny volt

Hazafias versmondó verseny  felsős

5-8.

Szlenicskó Mónika, Sztaskó Andrea

Összekötöttük az október 6-i megemlékezéssel. 20 szavaló indult.

Mikulás Kupa

1-8.

Orosz Attila

Hagyományos sport-versenyünk évente.

Reformkori csapat-verseny Tarján

7-8.

Tóth Ilona

továbbjutottunk

Bolyai anyanyelvi csapatverseny (helyi)

5-8.

Szlenicskó Mónika, Sztaskó Andrea

24 tanuló vett részt

Bolyai anyanyelvi csapatverseny Tatabánya

7.

Sztaskó Andrea

Hetedik osztályos csapatunk 4. helyezést ért el

Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

5-8.

Szlenicskó Mónika, Sztaskó Andrea

39 tanulónk vett részt a helyi versenyen

„Das schönste Erbe” /legszebb örökségünk/ német nemzetiségi vetélkedő

7-8.

Schuszter Mariann

  1. helyezés
 

 

 

 

 

 

 

Februárban több versenyen is megméretették magukat diákjaink. A „Szép Magyar Beszéd” verseny megyei fordulóján Esztergomban két tanulónk vett részt. Terplán András és Léka Bernadett.  Terplán András I. helyezést ért el, Detti most nem lett helyezett.

     A Zrínyi Ilona matematika versenyen 21 tanulónk vett részt Esztergomban. Legered-ményesebb versenyzőink az alsó tagozaton: Áprily Zétény, Kiripovszki Anna, Benke Domonkos. A felsőben: Jurnyik Boróka, Terplán András, és Hegedüs Eszter.

     A Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny helyi fordulóján 29 tanulónk vett részt. A megyei fordulóba pontszáma alapján három tanulónk jutott tovább, Jurnyik Boróka, Hegedüs Eszter és Szakács Dominika. A megyei fordulóban a középmezőnyben végeztek.

      A hatodikosok csapata nevezett a „Hadak villáma” történelmi vetélkedőre. Kiemelkedő teljesítményt értek el ezért meghívták Őket a leányvári döntőbe. Csapattagok: Belevski Ákos, Horváth Márk, Jurnyik Boróka és Terplán András.

A népdaléneklési verseny eredményei:

Alsós egyéni: I. Gagyi Franciska; II. Gerecs Gréta és Fehér Loretta; III. Benke Domonkos

Alsós különdíjasok: Áprily Zétény, Kiripovszki Anna

Alsós csoportos: I. Jurnyik Zorka és  Hosszú Hanna ; II. Kiripovszki Anna és Mecs-Földházi Flóra; III. Deák Janka és Hómann Boróka

Felsős egyéni: I. Kalicza Zsófia; II. Igriczi László; III. Domokos Marietta és Isaacs Sára

 Felsősök szavalóversenye

   
I. Hegedűs Eszter
II. Léka Bernadett
III. Kalicza Zsófia
Igazgatói különdíj Tóth Laura
Tantestületi különdíj Fazekas Izabella
Szépkiejtési különdíj Terplán András
Különdíj előadásmód Puchler Anasztázia
Különdíj előadásmód Belevski Ákos

Simonyi verseny továbbjutói

Iskola

Évfolyam

Pontszám

Tanuló

Felkészítő tanár

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

98

Engler Csilla

Ács Gáborné

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

97

Gunics Nóra

Ács Gáborné

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

95

Tóth Kincső

Ács Gáborné

Feszty Árpád  Általános Iskola, Komárom

5

95

Rossz Panka

Kéglné Vajda Éva

Kézdi Vásárhelyi Imre Általános Iskola, Szomor

5

95

Terplán András

Sztaskó Andrea

Dunaalmási Csokonai Általános Iskola, Dunaalmás

5

94,5

Horváth Dominik

Kovács Mariann Lívia

Tarjáni Német Nemz. Általános Iskola, Tarján

5

94

Stefanek Kinga

Tomasovszky Edit

Sárberki Általános Iskola, Tatabánya

5

94

Lukács Bora

Torda Ágnes

Vaszary János Általános Iskola, Tata

5

94

Frank Éda

Lázár Katalin

Csolnoki Német Nemzetiségi Ált. Iskola, Csolnok

5

94

Töttös Balázs

Wallandtné Urbanics Zsuzsanna

Kőkúti Általános Iskola Fazekas Utcai Tagintézménye

5

93,5

Futó Zsófia

Boros Zsuzsanna

Bárdos László Gimnázium, Tatabánya

5

93,5

Gruber Mónika

Pirityi Mária

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

93

Molnár Dorina

Boros Zsuzsanna

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

93

Auer Kornél

Ács Gáborné

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

93

Benda Eszter

Ács Gáborné

Bábolnai Általános Iskola, Bábolna

5

93

Péter Bence

Veresné Szkocsek Mária

Feszty Árpád  Általános Iskola, Komárom

5

93

Murányi Virág

Kéglné Vajda Éva

Gárdonyi Géza Általános Iskola, Ács

5

93

Szíjj Csenge

Gerencsér Rita

Dózsa György Sportiskolai Általános Iskola, Tatabánya

5

93

Pulik Dorottya

Páli Ferencné

Mindszenty J.Katolikus Általános Iskola, Esztergom

5

93

Pacsmag Eszter  

Liptákné Csörnök Judit

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

92

Szabó Benedek

Ács Gáborné

Kőkúti Általános Iskola, Tata

5

92

Kocsis Janka

Ács Gáborné

Bábolnai Általános Iskola, Bábolna

5

92

Németh Mátyás

Veresné Szkocsek Mária

Gárdonyi Géza Általános Iskola, Ács

5

92

Hugyecz Sára

Szalókiné Polónyi Judit

Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI Tatabánya

5

92

Zamaróczy Rebeka

Langner Kornélia

Esztergomi Babits Mihály Általános Iskola, Esztergom

5

92

Acél Dávid

Torma Lászlóné

Bokodi Móra Ferenc Általános Iskola, Bokod

5

92

Csőre Balázs

Gerlingerné Vida Szilvia

Süttői II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Süttő

5

92

Latorcai Lilla

Schmidt Tamásné

Bárdos László Gimnázium, Tatabánya

5

92

Beigelbeck Tímea

Pirityi Mária

 

 

Iskola

Évfolyam

Pontszám

Tanuló

Felkészítő tanár

Esztergomi József Attila Általános Iskola, Esztergom

7

96,5

Filó Luca

Mogyorósiné Zachar Ildikó

Vaszary János Általános Iskola, Tata

7

91,5

Venter Dóra

Kárpáti Csabáné

Vaszary János Általános Iskola, Tata

7

91

Gerencsér Tímea

Kárpáti Csabáné

Kézdi Vásárhelyi Imre Általános Iskola, Szomor

7

90,5

Szakács Dominika

 Szlenicskó Mónika

Vaszary János Általános Iskola, Tata

7

90

Halápi Levente

Kárpáti Csabáné

Vértessomlói Német Nemzetiségi Általános Iskola

7

90

Balogh Anna

Cs. Benya Zsuzsanna

Csolnoki Német Nemzetiségi Ált. Iskola, Csolnok

7

90

Zakar Péter

Szombathné Baumann Éva

Esztergomi József Attila Általános Iskola, Esztergom

7

89,5

Ciocodeica Jennyfer

Mogyorósiné Zachar Ildikó

Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya

7

89,5

Gordos Barbara

Fodor Ágnes

Talentum Angol Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Gimnázium és Műv. Szki., Tata

7

89,5

Zahorán Sára

Mudryné Paku Julianna

Petőfi Sándor Általános  Iskola, Kisbér

7

89

Németh Orsolya

Kovács Mónika

Gyermelyi Általános Iskola, Gyermely

7

89

Gárdi Réka

Tirpák László

Esztergomi József Attila Általános Iskola, Esztergom

7

88,5

Juhász Anna

Mogyorósiné Zachar Ildikó

Talentum Angol Magyar Két Tanítási Nyelvű Ált. Iskola, Gimnázium és Műv. Szki., Tata

7

87,5

Daczó Szilvia

Mudryné Paku Julianna

Kőkúti Általános Iskola, Tata

7

87

Novák Noémi

Ács Gáborné

Eötvös József  Általános  Iskola, Dorog

7

87

Bodnár Máté

Herhoffné Bárány Ágota

Gyermelyi Általános Iskola, Gyermely

7

87

Juhász Emese

Tirpák László

Sárisáp és Környéke Körzeti Általános Iskola, Sárisáp

7

86,5

Kákonyi Csenge

Hunyadiné Dombovári Éva

Tatabányai Árpád Gimnázium, Tatabánya

7

86,5

Tóth Gabriella

Fodor Ágnes

Herman Ottó Általános Iskola, Tatabánya

7

86

Kása Laura

Junger Zsuzsanna

Gárdonyi Géza Általános Iskola, Ács

7

86

Milán Izabella

Király Ildikó

         
         
         
         
         
         

 

 

 

Zrínyi matematika verseny eredményei

Ssz. Név Évfolyam Pontszám
1. Áprily Zétény 2. osztály 84
2. Fodor János 2. osztály 79
3. Benke Domonkos 2. osztály 70
1. Fehér Leona 3. osztály 64
2. Kovács Gábor 3. osztály 50
3. Gerecs Gréta 3. osztály 39
4. Gagyi Franciska 3. osztály 38
1. Lang Bátor 4. osztály 54
2. Csorba Rebeka 4. osztály 42
1. Terplán András 5. osztály 79
2. Tóth Gréta 5. osztály 76
3. Jurnyik Boróka 5. osztály 68
4. Belevski Ákos 5. osztály 50
5. Duleba István 5. osztály 40
6. Tóth Viktória 5. osztály 35
1. Kosztka Bálint 6. osztály 63
2. Kovács Nikolett 6. osztály 40
3. Léka Bernadett 6. osztály 36
4. Puchler Anasztázia 6. osztály 30
1. Szakács Dominika 7. osztály 70
2. Fazekas Izabella 7. osztály 59
3. Kalicza Zsófia 7. osztály 51
4. Tóth Laura 7. osztály 41
1. Dévényi Gergő 8. osztály 70
2. Földházi Zsófia 8. osztály 65
3. Molnár Evelin 8. osztály 52
       


A Vértes Agorája szervezésében, együttműködésben a Kőkúti Általános Iskolával ünnepelték – verseik előadásával – a 100 éve született Weöres Sándort és Jékely Zoltánt valamint a 90 éve született Kormos Istvánt.
A verseny szünetében versmondók, felkészítők és a szülők elsétáltak a tatai várba és megtekintették a Vármúzeum kincseit.
A zsűri – amelynek elnöke Petrozsényi Eszter, tagjai Szalókiné Polónyi Judit és Pápai Ferenc voltak –, külön értékelték az alsó és felső tagozatos versmondók előadását. Eltérve a korábbi gyakorlattól, minden résztvevő arany, ezüst és bronz minősítést vehetett át. Döntöttek a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat valamint A Vértes Agorája különdíjáról.
Ennek alapján Nagy Orsolya, a Kőkúti Általános Iskola 8. osztályos diákja a Komárom-Esztergom Megyei Önkormányzat díját, Amschl Eszter Zoé, a Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI 3. a osztályos tanulója A Vértes Agorája díját vehette át.
A zsűri értékelésében kiemelte, hogy ugyan a korábbiakhoz képest kevesebben vettek részt a megyei versenyen, ám versválasztásban, felkészültségben nem maradt el a korábbi alkalmak színvonalától.
Tóth Zsóka a díjkiosztás előtt elmondta, hogy a gyerekek a versmondás műfajának gyakorlásával megismerik a magyar irodalmat, megtanulnak helyesen, tisztán beszélni, gyakorolják a kapcsolatteremtést a közönséggel. A költők gondolatain keresztül sok ismeretet szereznek a világról, az emberi kapcsolatokról és önmagukról is.
A versenyzők minősítő oklevelet és könyvjutalmat vehettek át az alábbiak szerint.


Alsó tagozat

Arany minősítést vehetett át:
Amschl Eszter (Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI – Tatabánya, felkészítő: Jankovszky Zsuzsanna)
Dosztál Léna Tamara (Vaszary János Általános Iskola – Tata, felkészítő: Hegedűsné André Zsuzsa)
Szolnoki Panna (Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, felkészítő: Jankovszky Zsuzsanna)

Ezüst minősítést vehetett át:
Horváth Boglárka (Vértessomlói Német Nemzetiségi Iskola, felkészítő: Bátorfiné Bolla Éva)
Jusztusz Dóra (Váci Mihály Általános Iskola, Dózsa György Iskola telephely – Tatabánya, felkészítő: Fazekasné Bencze Edit)
Kővári Bence (Kőkúti Általános Iskola – Tata, felkészítő: Nedermanné Györke Gyöngyi)
Szántó Csongor György (Általános Iskola – Környe, felkészítő: Láng Éva)
Szénási Zsófia (Váci Mihály Általános Iskola, Dózsa György Iskola telephely – Tatabánya, felkészítő: Puha Judit)

Bronz minősítést vehetett át:
Futó Zsófia (Kőkút iskola Fazekas Utcai Tagintézménye – Tata, felkészítő: Szabó Imréné)
Kuzsmiczky-Romocsa Lili (József Attila Általános Iskola – Oroszlány, felkészítő: Váradi Tünde)                          Terplán András (Kézdi-Vásárhelyi Imre Általános Iskola-Szomor, felkészítő: Sztaskó Andrea)                                                                                                                                                                                       Schmidt Péter Dániel (Vaszary János Általános Iskola Jázmin Utcai Tagintézménye – Tata, Lendvai Győzőné)                                                                                                                                                                                   Szilágyi Balázs (Váci Mihály Általános Iskola, Dózsa György Iskola telephely – Tatabánya, felkészítő: Csapucha Róbertné).

Felső tagozat

Arany minősítést vehetett át:
Eperjesi Dóra (Árpád Gimnázium – Tatabánya, felkészítő: Lovász Krisztina)
Hajlinger Blanka (Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI – Tatabánya, felkészítő: Csillagné, Fuxreiter Enikő)
Hamar Dávid (Kodály Zoltán Általános Iskola és AMI, felkészítő: Veréb Márta)
Nagy Orsolya (Kőkúti Általános Iskola – Tata, felkészítő: Méry Márta)

Ezüst minősítést vehetett át:
Bíró Ágota (Fekete István Általános Iskola – Almásfüzitő, felkészítő: Ferencz László)
Karádi Eszter (Vértessomlói Német Nemzetiségi Iskola, felkészítő: Cs. Benya Zsuzsa)
Kiss Gergő (Kézdi-Vásárhelyi Imre Általános Iskola – Szomor, felkészítő: Sztaskó Andrea)
Maklári Zoltán (Bárdos László Gimnázium – Tatabánya, felkészítő: Nagy Tamás)
Nagy Benedek (Árpád Gimnázium – Tatabánya, felkészítő: Lovász Krisztina)

Bronz minősítést vehetett át:
Dombay Zsófia (Petőfi Általános Iskola – Komárom, felkészítő: Szabó Dóra)
Komlós Bettina (Fekete István Általános Iskola – Almásfüzitő, felkészítő: Ferencz László)
Maklári Zoltán (Bárdos László Gimnázium – Tatabánya, felkészítő: Nagy Tamás)
Pataki Zsófia (Bárdos László Gimnázium – Tatabánya, felkészítő: Dobrova Zita)
Scsribán Péter Bálint (Vértesszőlősi Általános Iskola, felkészítő: Bucsi Kovács Anikó)

 

Eredményeink

 

„Félig sem olyan fontos az, amit

tanítunk gyermekeinknek,

mint az, hogy tanítjuk.

Amit az iskolában tanultunk,

annak legnagyobb részét

elfelejtjük, de a hatás, melyet

egy jó oktatási rendszer

szellemi tehetségeinkre

gyakorol, megmarad.

(Eötvös József)

 

         A mindennapi tanulás, a szakkörök mellett tanulóink immár hagyományosan részt vesznek:

         - a TIT országos levelező versenyén

         - a KISOKOS levelező versenyén

         - a BENDEGÚZ levelező versenyén

         - a Zrínyi Ilona matematika versenyen

         - a környező iskolák által meghirdetett versenyeken (Bajna,   Csolnok, Epöl, Gyermely, Tarján, Tatabánya)

         - a körzeti mesevetélkedőn

         - körzeti versmondó versenyeken

         - a Kézdi-hét versenyein

         - a helyi versenyeken (olvasási verseny, mesevetélkedők, szavalóverseny)

 

Kézdi díjasok                     

         1997/1998.                              2

         1999/2000.                              3

         2000/2001.                              3

         2001/2002.                              5     Brunáczki Linda, Nagy Ágnes, Springman Fanni, Treszl Viktória,    Virágh   Renáta 4.osztályos tanulók                      

         2002/2003.                              9  Berényi Barbara, Bergendi Nadin, Buday Kincső, Kalina Lívia, Koncz Zsanett, Vas Petra, Terplán Emese 4. oszt.   Rosenberger Fanni 6.o.      Putz Gábor  8.o.

         2003/2004.                              2  Kopp Franciska,  Oberchauser Alexa 4.o.

         2004/2005.                              3  Jász Ádám, Rakoviczki Alexandra 4.o.   Kosztka Júlia  8.o.

         2005/2006.                            10 Bederna Sára, Horti-Dávid Orsolya, Kalina Áron, Rubner Nikolett, Virághalmi Dániel  4.o.  Nagy Ágnes, Springman Fanni, Treszl Viktória, Virágh Renáta  8.o.

         2006/2007.                              8  Dévényi Dóra, Molnár Vivien, Szabó Zenkő  4.o.   Berényi Barbara, Bergendi Nadin, Buday Kincső, Kalina Lívia 8.o.

  • . 2007/2008                               5 Belevski Anna, Berényi Gábor, Nagy Ákos 4.o.  Kopp Franciska, Oberchauser Alexa 8.o.
  •   2008/2009.                              5  Bótyik Barabás, Kosztka Zsuzsanna, Mátyus Zsófia, Szám Laura 4.o. Jász Ádám 8.o.
  • 2009/2010                                 7 Bederna Zita, Belevski Milán, Kalmár Eszter, Mayer Aida, Takács Hajnalka, Vas Gréta   4.o.  Bederna Sára 8.o.

 

 

Kitűnők

 

         1996/1997.                       9                  

         1997/1998.                       5                                             

         1998/1999.                       9                  

         1999/2000.                     23                                             

         2000/2001.                     24                                          

         2001/2002.                     22                                           

         2002/2003.                     32                                             

         2003/2004.                     30                                          

         2004/2005.                     33                                          

         2005/2006                      32                                         

         2006/2007                      33 

  •    2007/2008                     30
  •    2008/2009.                    30  
  •    2009/2010                     38

 

 

Jelesek

 

 

         1996/1997.                            11

         1997/1998.                              8

         1998/1999.                            14

         1999/2000.                              8

         2000/2001.                            11

         2001/2002.                            13                           

         2002/2003.                              8

         2003/2004.                            14

         2004/2005.                            16

         2005/2006.                             11

         2006/2007.                             18

  •  2007/2008.                              16
  •  2008/2009.                              16
  •  2009/2010                               10

 

 

Továbbtanulás

 

 

         Eredményességünket a továbbtanulási mutatójával tudom leginkább jellemezni:

         Tanév           gimnázium         szakközépiskola      szakiskola       nem tanult tovább

         1997/1998.           57 %                    29 %                  14 %

         1998/1999.           73 %                    27 %                      -

         1999/2000.           71 %                    29 %                      -

         2000/2001.           50 %                    44 %                   6 %

         2001/2002.           67 %                    33 %                    -

         2002/2003.           29 %                    64 %                   7 %

         2003/2004.           67 %                    33 %                     -

                              Gimnázium és szakközépiskola             Szakképző iskola

         2004/2005                                39%                                             61%

         2005/2006                                58%                                             42%

         2006/2007                                64%                                             36%

  •   2007/2008                                 93%                                               7%
  •   2008/2009                                 86%                                             14%                             
  •   2009/2010.                                80%                                              20%

         A táblázat is jól mutatja, hogy az eltelt kilenc év átlagában a tanulók nagyobb része gimnáziumban és szakközépiskolában folytatta tanulmányait.

         A nevelés-oktatás területén legfőbb feladatunk tehát olyan ismeretekkel és személyiségvonásokkal felvértezni  tanulóinkat, hogy megállják helyüket a középfokú intézményekben.

         Követelményrendszerünk egységes a Pedagógiai Programban rögzített, de minden nevelőnek módszertani szabadsága van. Nincs egységes módszer, - minden betegségre más az orvosság – a legfőbb nevelőeszköz még ma is a tanár személyisége.

 

Versenyeredmények

 

         Bendegúz Akadémia

         Arany fokozat             

         Bótyik Barabás 2.o. Anyanyelv          

         Bronz fokozat

         Kiss József 4.o. Anyanyelv

         Országos levelező matematika verseny:

          I. helyezés:  Jász Ádám   (160 tanulóból)

         Zrínyi matematika verseny

          Jász Ádám 3. helyezés (261 tanulóból)

            Felkészítő tanár: Wernke Tivadar

         Megyei német nemzetiségi verseny

         3-4.osztályosok:    I. helyezés

         Rajzpályázat

         Belevski Anna 3.o.  /képeslap/                          

         Iskolaszövetségi versenyek

         Matematika

         Jász Ádám I. helyezés

         Felkészítő tanár: Wernke Tivadar

 

 

         Megyei német nemzetiségi  verseny:

         I. Dévényi Dóra, Szabó Zenkő  4.o.

         III. Belevski Anna, Német László 3.o.   

         Felkészítő: Kerényi Józsefné

         Történelem:

         Kézdi-hét : első Szomor

         Leányvári történelem verseny

         I. Szomor       

          Felkészítő: Tóth Ilona

         Természetismereti  vetélkedő Gyermelyen (8 csapat)

         I. helyezés:

          Felkészítő: Nagy Györgyné

         Simor napok Bajnán

         Olvasási verseny: I. helyezés

          Felkészítette:  Ácsné Balog Mária

 

 

Egyebek

 

 

 

 

 

Hozzászólások

Hozzászólás megtekintése

Hozzászólások megtekintése

AmubMobuphorma - High Blood Insist upon associated with older people

2018.10.04 15:37

Compression est comment calleux votre sang pousse contre les parois de vos arteres lorsque votre coeur sentiment pompe le sang. Arteres sont les tubes qui transportent prendre offre sang loin de votre coeur. Chaque age votre moelle bat, il pompe le sang tout au long vos arteres a la vacances de votre corps.
https://www.cialispascherfr24.com/en-ucuz-tadalafil/

Vásárhelyi Gyöngyvér - vasarhelyi.gyongyver@t-online.hu

2010.03.16 16:16

Gratulálok a szép sikerekhez,tanulónak és tanárnak egyaránt!